OKULISTA Przychodnia okulistyczna Łódź
Strona główna
Metody
Badanie plamki żółtej
Plastyka powiek
Nasz laser
Cennik i kontakt
Przed i po zabiegu

POSTĘPOWANIE PRZED I PO ZABIEGU

      
PRZED

- Pacjent przed zabiegiem poddawany jest szczegółowym badaniom biometrycznym narządu wzroku pozwalającym określić możliwości korekcji wady, przewidywaną sprawność widzenia po zabiegu oraz ewentualne ryzyko. Pacjent kwalifikowany do zabiegu musi mieć ukończone 21 lat i mieć ustabilizowaną wadę tj co najmniej od 12 m–cy niezmienną refrakcję.

- Pacjent noszący miękkie soczewki kontaktowe powinien zdjąć je na 2-3 tygodnie przed badaniem kwalifikacyjnym i zabiegiem, a noszący twarde soczewki kontaktowe 3-4 tygodnie.

- Na 1 dobę przed zabiegiem nie należy używać kosmetyków w sprayu, tuszu do rzęs, cieni do powiek, pudru itp.

- Pacjentki używające doustne preparaty antykoncepcyjne nie powinny odstawiać ich na 3 m-ce przed i po zabiegu.


       W TRAKCIE

- Zabieg odbywa się w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu miejscowym - kroplowym bez konieczności przebywania stacjonarnego.


       PO

- Pacjent po zabiegu zaopatrzony w soczewki kontaktowe opatrunkowe, krople lecznicze i okulary przeciwsłoneczne prowadzony jest przez operatora do 1 roku w ramach opłaty za zabieg. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy pozostaje na zwolnieniu lekarskim od 1 tygodnia do 1 m-ca. Standardowe kontrole odbywają się w schemacie: 3 - doba po zabiegu, 1 - tydzień po zabiegu, 1, 3, 6, 12 - m-c po zabiegu. Rzeczywisty rytm kontroli dobierany jest indywidualni do pacjenta.

 Strona główna
Korekcja laserowa
Metody
Badanie plamki żółtej
Plastyka powiek